PRAKTYKI ZAWODOWE
Pobierz PLAN oraz Dziennik praktyk zawodowych.
Więcej informacji na stronie Wydziału Neofilologii.
Niepedagogiczne praktyki zawodowe są obowiązkowe dla studentów studiów licencjackich na specjalności językoznawstwo i nauka o informacji, a ich zaliczenie jest warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego. Praktyki trwają 150 godzin (4 tygodnie) i mogą być realizowane od zakończenia drugiego semestru do końca szóstego semestru studiów. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną mogą być one realizowane zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.
W Katedrze Metodologii Lingwistyki opiekunem praktyk jest mgr Nina Trzaska (adres mailowy: nintrz@amu.edu.pl).
Zaliczenie praktyk odbywa się na podstawie następujących dokumentów:
- Plan praktyk, który należy dostarczyć opiekunowi w Instytucie/Katedrze jeszcze przed rozpoczęciem praktyk.
- Dziennik praktyk, zawierający:
- rzetelnie wypełnione karty tygodniowe,
- sprawozdanie studenta,
- opinię opiekuna praktyki w zakładzie pracy.
Wszystkie wpisy w dzienniku praktyk powinny być potwierdzone przez opiekuna wyznaczonego przez pracodawcę (podpis, pieczątka).
Aby praktyki mogły zostać zaliczone, konieczne jest zapisanie się w USOSie na przedmiot „Praktyki”.
Na życzenie instytucji przyjmującej praktykanta Uczelnia może zawrzeć z nią porozumienie w sprawie organizacji praktyk zawodowych. Porozumienie podpisuje pełnomocnik dziekana ds. niepedagogicznych praktyk zawodowych.
Niepedagogiczne praktyki zawodowe prowadzone w sposób zdalny wymagają zgody opiekuna praktyk w danej jednostce. W spornych sytuacjach wymagana jest zgoda wydziałowego pełnomocnika dziekana ds. niepedagogicznych praktyk zawodowych lub prodziekana ds. studenckich. W sytuacji niemożliwości zorganizowania praktyk przez studenta ze względu na stan epidemiczny w kraju pełnomocnik dziekana ds. studenckich może zaproponować inny sposób realizacji efektów uczenia się celem zaliczenia studentowi praktyki.